Ana Sayfa  Sohbet  Şarkı Sözleri  Sağlık  Fıkralar  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ask Sözleri
 Bebek İsimleri(Erkek)(erKeK
 BedavaChat
 Burclar
 Chat Sitesi
 Chat Sitesi
 CiLt Bakımı
 DamarSozLer
 Dini iSLam BöLümü
 Dizi izLe
 DoSt Sohbet
 Facebook
 GeLinLik ReSimLeri
 Gercek İtiraflar
 Güzel SözLer
 Haberler
 Komik FikraLLar
 Komik ReSimLer
 Komik VideoLar
 Komik YazıLar
 Kurtce Video
 MeSSenGeR
 Mp3 Videolar
 Orgu CeSitLeri
 OyunLar
 ProgRamLar
 ReSimLer
 Rüya TabirLeri
 SagLıkLı YaSam
 Sarki SozLeri
 Sohbet Chat KanaLari
 Sohbet Siteleri
 Sohpet SiteSi
 Video Mp3
 Yemek Tarifleri
 ŞiirLeR
  İletişim

 Van depreminde ölü sayısı Kaca uLaSti ?

Okunma

2049

Van depreminde ölü sayısı 264'e ulaştı

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, 'Erciş merkezde ölü sayımız 169, Van merkezde de şu an itibarıyla 95 ölümüz var' dedi. Erciş merkezde hasar gören ve arama kurtarma çalışması yapılan binalarda inceleme yapan Bakan Şahin, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

Şahin, deprem sonucu ölü ve yaralı sayısı hakkında bilgi vererek, 'Erciş merkezde ölü sayımız 169, Van merkezde de şu an itibarıyla 95 ölümüz var. Ama bu sayılar nihai çalışmaların sonlanmasıyla değişebilir. Erciş'te yaralı sayısı 790'a çıktı. Ama bunların hepsi tabii enkaz altından kurtarma değil bir kısmı kendi imkanlarıyla kurtuldu' diye konuştu.

Yaralıların tedavilerine Van, Erciş ve çevre illerde devam edildiğini ifade eden Şahin, şöyle devam etti:

'İaşe konusunda herhangi bir sıkıntı yok, toplu barınma merkezleri Kızılay tarafından kuruldu. Ama aileler münferit çadır talebinde bulunuyorlar. Bunun da planlaması yapıldı. Bugün toplamda 6 bin çadır Erciş merkezde dağıtılmış olacak. Kısmi derecede Adilcevaz ve Ahlat ilçelerine de 200-300 civarında çadır dağıtıldı. Şu anda herhangi bir aksaklık, sıkıntımız yok. Sadece zamana ihtiyacımız var, uzman ekiplerimizin çalışmalarını sağlıklı bir şekilde sonuna getirebilmeleri için. Gıda sorunu yok, sağlık sorunu yok, barınma sorunu yok, 47 noktada 920 toplam uzman çalışanla ki bunların içerisinde Genelkurmayın özel uzman ekipleri, jandarma kurtarma ekipleri, polisin kurtarma ekipleri, AKUT'un 7-8 ilden gelmiş birimleri var. Farklı birçok uzman ekipler var. Bunlar koordineli bir şekilde çalışmalarını yürütüyorlar.'

Şahin, güvenlik tedbirlerinin de jandarma ve polisi tarafından alındığını ifade ederek, 'Vatandaşlarımızın haletiruhiyesini dikkate alarak onları incitmeden, güvenlik tedbirlerini alıyoruz. Bugün büyük ölçüde Erciş'teki çalışmanın sonuna doğru gelmeyi ümit ediyoruz. Tek endişemiz enkazlarda çalışmalarımız ilerledikçe can kaybı sayımızın artması yönünde. Artışlar korktuğumuz seviyede değil ama bir can bile bizi çok derinden üzüyor. Van'da ölü sayısında artış yok. Depremin şiddetine bakıldığında bu sayı beklenenin, öngörülenin altındadır. Bildiğiniz gibi dünden itibaren 1500 sayıları telaffuz ediliyordu' dedi.

İlçenin köylerinde sorun yaşanıp yaşanmadığına ilişkin soruya ise Bakan Şahin, 'Erciş'in 84 köyü var. Bu köylerin tamamı kontrol altında. Birinde 2, birinde 1 can kaybımız var. Buna bağlı olarak hasar var, depremin oluşturduğu doğal korku ve panik var. Hasarlı binanın veya oturulamaz binanın olduğu bir köye girmemiş olmamız söz konusu değil. Erciş'te de Van merkezde de böyle. Ama Van merkeze bağlı köylerimizde can kaybı biraz fazla. Ama oralar da kontrol altında. Bu köylerimize de her türlü çadır ve diğer yardımlar yapılıyor. Yani gidilmesi gereken her yere gidildi' yanıtını verdi.

Şahin, ilçeye elektrik ve su verilmesi için ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.  Yorumlar

 
Türkiye Sohbet Odaları


Muhabbet Sohbet Muhabbet dost dostmuhabbet dostmuhabet


Yeni ve Etkileyici Kısa Damar Sözler 2014 Kısa – Bazen sokak dili ile yazışmak ve laflar söylemek karşımızdakinin hoşuna gidebilir özellikle sevgili ise ama bazen de kapak olacak şekilde karşımızdakine cevap vermek isteriz işte bu sözler öyle etkileyici damar sözler arkadaşlar.


sohbet,chat,sohpet,çet,çat,dostsohbet dost sohbet dostlar sohbet


ßy_uKaLa Chat Sohbet Radyo DjLik


dostdiyari.com cafeyurtnet harikasohbet www.dostdiyari.com ßekleriz


dostdiyari.com cafeyurtnet harikasohbet www.dostdiyari.com ßekleriz


dostdiyari.com cafeyurtnet harikasohbet www.dostdiyari.com ßekleriz


dostdiyari.com cafeyurtnet harikasohbet www.dostdiyari.com ßekleriz


dostdiyari.com cafeyurtnet harikasohbet www.dostdiyari.com ßekleriz


Cinsellik |  Diziler |  Filmler |  Fıkralar |  Güzel Sözler |  Haberler |  Hikayeler |  Msn Messenger |  Oyunlar |  Programlar |  Resimler |  Rüya Tabirleri |  Sağlık |  Script Hakkında |  Videolar |  Yemek Tarifleri |  Şarkı Sözleri |  Şiirler

Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır