Ana Sayfa  Sohbet  Şarkı Sözleri  Sağlık  Fıkralar  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ask Sözleri
 Bebek İsimleri(Erkek)(erKeK
 BedavaChat
 Burclar
 Chat Sitesi
 Chat Sitesi
 CiLt Bakımı
 DamarSozLer
 Dini iSLam BöLümü
 Dizi izLe
 DoSt Sohbet
 Facebook
 GeLinLik ReSimLeri
 Gercek İtiraflar
 Güzel SözLer
 Haberler
 Komik FikraLLar
 Komik ReSimLer
 Komik VideoLar
 Komik YazıLar
 Kurtce Video
 MeSSenGeR
 Mp3 Videolar
 Orgu CeSitLeri
 OyunLar
 ProgRamLar
 ReSimLer
 Rüya TabirLeri
 SagLıkLı YaSam
 Sarki SozLeri
 Sohbet Chat KanaLari
 Sohbet Siteleri
 Sohpet SiteSi
 Video Mp3
 Yemek Tarifleri
 ŞiirLeR
  İletişim

 Cilt Bakımı | Güzellik Uzmanı | cilt bakımı, cilt güzelliği, saç bakımı

Okunma

1456

 

Cilt bakımı,genc kızlarda ciltbakımı,www.ciltbakimleri.com,güzel cildin sırları,bitkisel cilt bakımı,cilt bakımı ve güzellik,cilt bakımı ve temizliği,

 

YağLı CiltLere Bakım YoLLarı

Yağlı tip cilt lere çok kurutucu ve tahriş edici bakımlar uygulanmamalıdır.Daha dengeli tutulmalıdır.Yağlı cilt tipleri daha çok erkeklerde gözlemlenebilir.

Cilt yapısı ergenlikde, adet yada mevsimsel dönemlerde değişmektedirler.Genel olarak son baharda yağlanmalar artma gösterebilir.Diğer meydana gelen değişimler ise hormonsal ve kozmetiklerden olabilir.Sonbahar dışında değişiklik olursa bu duruma düşmek gereklidir.

Cildinizi yağlı olması genel olarak kalıtımsal sebeblerdendir.Bazen metabolizmatik değişimler, yada kirli kalan cildiniz ve dengesiz beslenme gibi sorunlarda yağlanmayı arttırabilir..Ciltte bulunan sebum denen yağ kısmı normalde gereklidir ancak fazla çalışınca yağlanma olabilir.Nem verir ve pürüzsüz görünüm sağlar normal şartlarda ancak fazlasıda cildin gözeneklerini kapatır..

Günlük temizliğinizi düzenli olarak yapmalısınız.Ayrıca pilingde önemlidir.Ayrıca kirli hava ve makyaj artıklarıda cildinizin kirlenmesine sebeb olabilir .Siyah noktalara dönüşebilir.Sabah ve akşam temizlik yapmalısınız.Temizledikden sonra tonik kullanın.Günlük yaşamda parlak bir cildiniz var ise salisilik tonikler kullanabilirsiniz.Yağlı ciltler ise jel losyonlarla temizlemesi daha uygundur.Sebum fazla artarsa siyah noktalar çoğalabilir.

AHA gib meyve asiyleri cildinizin yağ ve sebum dengesini sağlarlar .A vitamini ve AHA içeren kremler kullanmalısınız.Arkasından nemlendirici kullanmasanızda olabilir.Gözeneklerinizi temizlemek için piling önemlidir bunlardan biriside mikrodermabrazyondur. Biraz baskı ile ince alüminyum hidroksit kristallter püskürtülür.Cilde gelen bu kristaller cildin üstünü aşındırarak temizler.Bu sayede alttan yeni hücre çıkmasını sağlar.

Yağlı olan cildinizi asla nemsiz bırakmamalısınız.Yağlı cildin nem değerini korumalı ve kurutucu ürünler kullanmamalısınız.Tahriş edebilir yada sorunlar çıkabilir.Yağ oranları %15 i geçmeyen nemlendiriciler kullanın.Tamamen yağsız kurutucular kullanmamalısınız.Cildinizin yağ dengesi için pudra , mikro sünger ve kil gibi maddeler vardır.Cildinizi kurutmadan üstteki fazla olan yağı emerek yardımcı olurlar.Yüzü yıkadıkdan sonra nemlendirici sürmeyin ve on beş dakika sonra dengesi gelmesi için bekleyin.

Cildiniz için sirke tonik yapımı : Bir kaşık elma sirkesi ile sekiz kaşık suyu karıştırın ve yağlı olan cildinize uygulayın.

Yada doğal maden suyu sodası içinde bulunan minerallerde faydalıdır.

Yumurta beyazı maskesi de uygulayabilirsiniz.Yumurta beyazını çırpın ve içine bir çay kaşık limon suyu ekleyin ve yüzünüze uygulayın..

Diğer bir maskede yoğurt maskesi dir.Bir çay kaşık yoğurt ile arpa ununu karıştın ve kullanın.

Kil maskesi de uygulayabilirsiniz.Kili sulandırıp uygulayın.Kil yardımıyla fazla yağı alabilirsiniz ve kil cildinizi kurutmayacaktır. Diğer maskeler içinde cilt maskeleri bölümüne bakmayı unutmayın.

   Yorumlar

 
avrupa sesli sohbet sitesi


DostLuk Sozleri Dost SozLeri Dost Siteleri


vrupa özlem sohbet odaları, hasret özlem chat kanalları, canlı mobil çet odaları, seviyeli özlem sohbet, javasız mobil cet, görüntülü özlem chat sohbe


Brusk Azad Laçi Potpori


dizi izle, dizi, film izle, film


Sohbet, chat, sohbet odaları, chat siteleri, sohbet siteleri, chat odaları gibi aramalarda öncülük eden seviyeli sohbet sitesidir.


harbi sohbet odalari harbi sohbet odalari sohbet harbi sohbet odalari chatharbi sohbet odalari chatsohbet harbi sohbet odalari - Chat-Sohbet.org Chat .


sohbet sohbet sohbet dost yarenfm yarenradyo yarensohbet www.dostdiyari.com ßekleriz


sohbet odalari dost odalari chat odalari sohbet siteleri chat siteleri chat odalari sohbet kanallari chat kanallari chat siteleri gizemlisohbet gizemlisevgi dost sohbet ozlemsohbet yaranfm sohbet yarenchat dost eskidostlar turksevdasi gizemli gizemlisohbet gizemli chat www.dostdiyari.com sohbet ve dostluğun adresi ßekleriz


www.dostdiyari.com www.cafeyurt.net sohbet gizemlisohbet burda


Cinsellik |  Diziler |  Filmler |  Fıkralar |  Güzel Sözler |  Haberler |  Hikayeler |  Msn Messenger |  Oyunlar |  Programlar |  Resimler |  Rüya Tabirleri |  Sağlık |  Script Hakkında |  Videolar |  Yemek Tarifleri |  Şarkı Sözleri |  Şiirler

Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır