Ana Sayfa  Sohbet  Şarkı Sözleri  Sağlık  Fıkralar  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ask Sözleri
 Bebek İsimleri(Erkek)(erKeK
 BedavaChat
 Burclar
 Chat Sitesi
 Chat Sitesi
 CiLt Bakımı
 DamarSozLer
 Dini iSLam BöLümü
 Dizi izLe
 DoSt Sohbet
 Facebook
 GeLinLik ReSimLeri
 Gercek İtiraflar
 Güzel SözLer
 Haberler
 Komik FikraLLar
 Komik ReSimLer
 Komik VideoLar
 Komik YazıLar
 Kurtce Video
 MeSSenGeR
 Mp3 Videolar
 Orgu CeSitLeri
 OyunLar
 ProgRamLar
 ReSimLer
 Rüya TabirLeri
 SagLıkLı YaSam
 Sarki SozLeri
 Sohbet Chat KanaLari
 Sohbet Siteleri
 Sohpet SiteSi
 Video Mp3
 Yemek Tarifleri
 ŞiirLeR
  İletişim

 Ruya Tabirleri Rüya Tabiri islam Rüya Tabirleri Rüya Yorumlari islami Rüyalar

Okunma

2418

rüya tabirleri, rüya tabiri, rüya yorumları, rüya, ruya tabirleri, rüyatabirleri, rüya tabirleri, rüya tabiri, rüya, rüyada rüya görmek, ruya tabirleri okumak, ruya anlamlari, ruya nedir, Rüya Yorumları Tabirleri Rüya açıklamaları Rüya anlamları, abcde Rüya Tabirleri, rüya tabiri, rüya tabirleri, rüya, rüyalar, rüya yorumları, rüya yorumu, islami rüya tabirleri, rüya sözlüğü, rüya tabir, rüya yorum, rüya ... dostdiyari.com

 

allah
Dünya ve ahiret belasından emin ola. Düşmandan, korkudan emin ola, yedi tabiri vardır: Mağfiret, rahmet, şefkat, keramet, selamet, tövbe, zindanda olan kurtulur, tüccar mal bulur, yoksul para görür. Oğul ve kızları çok olur. 7 türlü tabir olunur. Yaranır, azaptan kurtulur, hayır işler, cehennemden âzâd olur, malı, Cömertliği çok olur, adaleti artar, yoksulluğu gider, hastalıktan şifa bulur.

abdest almak
Rüyada abdest aldığını görmek, ferahlamaya, ihtiyaçlarının karşılanmasına yorumlanır. Temiz su ile abdest alınırsa, o kişi amacına kavuşur, fakat abdestini tamamlamazsa amacına kavuşamaz. Abdest almak, Allah (c.c.) tarafından korunmaya da delalet eder. Bir tüccar rüyasında abdestsiz namaz kıldığını görürse, sermayesi olmadan mal kazanacağına yorumlanır. Rüyada yatağında abdest aldığını, ayağa kalkmadığını ve şiddetli bir hastalık içinde bulunduğunu gören hanımından veya dostundan ayrılır. Bazı yorumculara göre ise rüyada abdest almak, rüya sahibinin yerine vereceği emanete veya ödeyeceği borcuna ya da yapacağı şahitliğe işarettir. Sıcak su ile abdest aldığını görmek, istediğini bir işin güç olacağına; abdest aldıktan sonra eliyle avuçlayarak o abdest suyundan içtiğini görmek, hayır ve hasenata, berekete, hastalıktan şifaya, korkudan kurtulmaya işaret eder.

aile
Rüyasında ailesini gören kişi zenginlikle şereflenir. Aile efradından herhangi birini görmek ise zenginlikle tabir olunur.


arslan
İbn-i Sihn demiştir ki: Rüyada arslan görmek kuvvetli bir düşmana delalet eder. Rüyada bir arslanı sağdığını görmek, devlet kapısında yüksek makamlara delalet eder. Gören tüccar ise malı artar, işçi ise kazancı çoğalır. Rüyada dişi aslan görmek, zalim, şiddetli ve çocuğu üzerine galip bir kadın ile tabir olunur. Yine arslan görmek cehalete, kibre, kendini beğenmeye, günaha delalet eder. Rüyada aslan yavrusu görmek bir erkek çocuğa delalet eder. Arslanın evine girdiğini gören kimse hayra, saltanata, uzun ömre ve bol rızka nail olur. Bir kimse aslan etini yediğini görse, bu ona devlet tarafından gelecek bir mükafata veya paraya delalet eder. Keza rüyada arslan başı yediğini görmek, büyük saltanata ve çok mala delalet eder.

baba
Kişinin rüyada babasını görmesi, muradına erişeceğine delalet eder. Anne, baba, dede ve akraba görmek, hayır ile tabir olunur. Bazen da kişinin babasını görmesi, ummadığı yerden gelecek rızka delalet eder. Rüyada baba tarafından sevildiğini ve okşandığını görmek, bütün bela ve musibetlerden uzak kalmaya delalet eder.

biber
Rüyada biber görmek, üzüntüye ve dikkatli olmak gerektiğine işarettir. Rüyada biber satın almak, sıkıntılı günlere; başkasından biber almak, işyerinizde azar işitmeye; biber vermek, hastalıktan kurtulmaya işarettir. Rüyasında yeşil biber yemek, dostluğuna güvenilir bir insan olduğuna, fakat yaptığı işten dolayı pişman olacağı anlamına gelir. Biber hem iyi ve hem de kötüye yorumlanır. Rüyasında biber turşusu yediğini görmek, eşiyle arasının açılacağına; kara veya kırmızı toz biberden yemeğine serptiğini görmek, acı bir haber alacağınıza delalet eder.

boğazlamak
Kişinin rüyada bir kavmi boğazlanmış olarak görmesi, murad ettiği şeyde işlerinin hayırla biteceğine delalet eder. Yine bir adam rüyada, birisini bir başka kişinin kestiğini görse, kesilenin kesenden hayra nail olacağına delildir. .

can yakmak
Rüyada bir kimsenin canını yakmak, o kimsenin iyiliğini görmeye yorulur. Canınızın yandığını görmek, acı bir haberin size malûm olmasına işarettir.

cevher
Rüyada cevher toplamak bir şeyinizi kaybetmeye yorulur. Cevher görmek ise arzu edilen zenginliğe erişilemeyeceğine işarettir.

çamaşır
Rüyada kirli çamaşır giydiğini gören kimse yüz kızartıcı bir davranışta bulunur. Temiz çamaşır ise tasarruf yapılması gerektiğini ifade eder.


çekiç
Bir kimsenin rüyada çekiç görmesi, emniyet mensubu bir adama delalet eder.. Bir insan, rüyada çekiç aldığını görse, bu rüya, o kimse için çokça fazilet elde edeceğine delalet eder. Çekiç, rızık ve yardım ile de tabir olunur.

çiğnemek
Rüyada sakızdan başka herşeyi çiğnemek, hasta olmaya ve ondan dolayı midenin yediği şeyleri hazmetmemeye yorumlanır. Rüyada sakız çiğnediğini gören kimse, dedikodu ve hatta münakaşa ve şikayet konusu yapılan bir mal elde eder.

deccal
Rüyada Deccalın çıktığını görmek, düşman saldırısına ve yeryüzünde kan dökülüp fitne ve fesadın ortaya çıkmasına İşaret eder.

deprem
Rüyada deprem görmek hayra yorulmaz. Para ve mal kaybına ve sıkıntıya yorulur.

domuz
Rüyada domuz görmek, rüya sahibinin mel'un ikâr bir düşmanı olduğuna delalettir. Rüyada domuza bindiğini görmek, rüya sahibinin haram, mal kazanmasına delalettir.

evlenmek
Rüyada evlenen zengin olur. Müstakbel eşini öpse muradına erer. Bir kadınla buluşsa büyük bir zattan fayda görür. Bir kızla buluşsa muradına nail olmakla tabir olunur.

evliya
Rüyada Evliya gören kişinin işlerinin hayırla yürüyeceğine, din yolunda ilerleyeceğine ve imanının artacağına delalet eder. Dinde kuvvete, hayır ve berekete, kederden kurtulup mutlu olmaya işarettir.

erkek
Rüyada erkek kimse görmek, fazilet ve genişliğe ve kudret ve takvaya yorumlanır. Rüyada görülen erkek eğer tanınıyorsa, yine o kimse ile yahut onun adaşı ile ya da halktan onun benzeri ile yorumlanır. Bir kimse rüyada tanıdığı bir adam görse, o adamdan yahut onun benzerinden ya da adaşı bulunan bir kimseden bir şey ümit eder. Eğer o adamdan bir cevher alırsa umduğu şeye kavuşur. Eğer bir gömlek alsa ve kendisi ile hükümet erkanından olsa o adamdan memuriyet için söz alır. Eğer ip alsa, o ip de yine söz almaktır.

fincan
Rüyada görülen fincan küçük bir menfaat veya küçük bir zarardır. Rüyada fincanı elinizden atıp kırmak, kendi fiillerinizi veya sözleriniz sonucu bir zarara uğramaya yorulur. Fincan bulmak veya satın almak, küçük bir kazanç veya başka bir menfaat elde etmeye yorulur. Fincan kaybetmek, size pek dokunmayacak bir zararı ifade eder. Fincanı elinden düşürüp kırmak, elinizde olmadan küçük bir hasara sebep olmaya işarettir.

gömülmek
Rüyasında sağ olduğu halde gömüldüğünü gören kimse rakibine üstün gelir. Bir toplumun bir kişiyi gömdüklerini görmek o kişinin ölümünün istendiğine delalet eder. Genellikle bütün gömülme rüyalarında hayır yoktur. Bazı yorumculara göre; rüyada gömülmek, on şekilde tabir edilir. Fakirlik, yolculuk, tatil, zina, zayıflık, mazeret, düşmanlık, sıkıntı, işlerin bozulması, günah. Rüyada düşmanını gömdüğünü gören ona üstün gelir. Hayvan cinsinden bir şeyi gömdüğünü görmek pişmanlığa, bir rivayete göreir şey almaya; taş gibi bir şeyi gömdüğünü görmek, malını sonu olmayan bir şeyde harcamaya yahut emanet vermeye delalet eder.

hurma
Bir adamın rüyada hurma yediğini görmesi, Kur'anı Kerim okumağa ve dinine fayda verecek amellerde bulunmağa delalet eder.. Yine bu rüyayı görmek, başkasının hissesi bulunmayan, sırf kendisi için olan rızka delalet eder.

ıslanmak
Rüyada, ister yağmurdan, ister sudan olsun sırılsıklam ıslanmak büyük bir kısmete delâlet eder.

inek
Rüyada inek görmek, kadın için evlenmeye, erkek için zenginliğe ve sevinçli haberlere yorulur.

kabus
Rüyada yatağınızdan bir kabus görerek uyandığınızı görmek, iş hayatınızda yapmaya teşebbüs edeceğiniz bir işin çok kötü sonuçlanarak sizi oldukça zarar sokacağına işarettir. Kabus görmek, rakiplerinizin işinizi elinizden almaya çalıştıklarına ve bu yüzden temkinli olmanızg erektiğine delalet eder.

leke
Rüyada elbisesinde leke görmek; meyus olmağa, güneşte lekeler görmek korku ve dehşete işarettir.

makas
Bir kimsenin rüyada makas görmesi; malın artmasına, rızkın bollaşmasına, murada ermeye delalet eder. Caferi Sadık (Radıyallahü Anh) demiştir ki: Rüyada makas görmek üç şekilde tabir olunur:
1) Taksim edici bir adam,
2) İyi bir dost.
c) İnsanlar indinde fitneye yol açan biri.


nehir
Rüyada nehir görmek, kadri yüce bir kimseye yorumlanır. Rüyada nehre girdiğini gören kimse, büyük insanlardan birisine karışır. Nehirden su içtiğini ve nehrin suyunun berrak olduğunu gören kimseye içtiği suyun miktarınca o büyük zat tarafından hayır erişir. Rüyada nehirden su içmek için su almak istediğini gören kimseye o nehrin küçüklüğü ve büyüklüğü nisbetinde bir adam tarafından mal erişir. Bir kimse rüyada bir nehrin akıntısını başka bir yöne çevirdiğini görse, o nehirde çamur veya birbirini takip eden dalga bulunduğunu görse, o kimsenin korku ve üzüntüden kesilmesine yorumlanır. Rüyada nehrin kendisini veya hayvan ve eşyasından bir şeyini götürdüğünü görse, o kimseye erişecek zarar ve ziyana yorumlanır. Bir kimse rüyada kendi evine safi ve berrak bir nehir aktığını görse, kolaylık, mal ve servete yorumlanır. Rüyada görülen saf ve berrak nehir, salih amele ve devamlı olan rızka, bulanık veya kötü kokulu nehir de, kişiyi cehenneme yaklaştıracak kötü amele yorumlanır. Bir kimse rüyada bir nehirde su üzerinde yürüdüğünü görse, o kimsenin iyi niyetli oluşuna ve imanının doğru ve sağlamlığına yorumlanır. Bir şehirde sandal ile dolaşmak, sevinç ve neşeye yorulur. Azgın ve taşkın sulu bir nehir görmek, bütün iş ve hareketlerinizde isabetli adımlar atmakta olduğunuza işarettir. Nehir sularının getirdiği bir şeyi almak, tedbirli olmak gerektiği hakkında bir uyarıdır.

nazarlık
Rüyada Maşallah yazılı ve benzeri nazar değmemesi için kullanılan şeyleri görmek, birbiri ardınca müjdeli haberler alacağınıza delildir.

orkestra
Rüyada bir orkestra konseri dinlediğinizi görmek; kısa ve geçici üzüntüyle yorumlanır.

ördek
Rüyada ördek görmek; güzel, mal sahibi, şerefli bir kadınla tabir olunur. Rüyada ördekleri otlattığını görmek; şanlı ve büyük kimseler nezdinde yüksek mevkie ve onlar eliyle gelecekmala delalet eder. Rüyada beyaz bir ördek aldığını görmek; ele geçecek çok mala ve rızka delalet eder.

pastırma
Rüyada pastırma görmek; namaz ve zekatı vaktinin dışında eda etmeye ve işlemleri geciktirmeye işarettir.

reçel
Rüyada reçel yemek mutluluk ve refahtır. Rüyada bir reçel kavanozu görmek, yakında çok sevindirici bir haber alacağınıza işarettir.

rüzgar
Rüyada rüzgar görmek, estiği tarafa ve şekline göre yorumlanır. Sabah rüzgarı, başkalarından yardım görmeye; şimal rüzgarı, rahata kavuşmaya, para elde etmeye ve üzüntüden kurtulmaya işarettir. Hafif rüzgar, hasta için şifaya, başkaları için sevinçli habere işaret eder. Bazan da rüzgar, nezle ve baş ağrısı gibi salgın olan hastalığa yorumlanır. Bir kimse rüyada korku, tehlike ve karanlık olmaksızın rüzgarın kendisini yerinden alıp götürdüğünü görse, eğer ehil ise insanlara melik olur, yahut sanatı durgun ve elindeki malı geçersiz ise, sanatı revaç bulur. Eğer rüzgar kendisini kaldırıp onunla beraber gitse, kendisi de korkuyor ve ızdırap içinde bulunuyorsa yahut rüzgar ile beraber karanlık toz, toprak ses ve çığlık gibi haller de varsa ona bir sıkıntı ve zahmet erişir. Bir kimseyi rüzgar bir yerden diğer bir yere götürse o kimseye saltanat ve devlet isabet eder. Yahut o kimse bir daha dönemeyeceği bir yere yolculuk yapar. Mutedil olarak esen rüzgar hayır ve berekettir. Rüzgarlar Allah Teala Hazretleri tarafından müjdedir. Rüzgar ile beraber hayra alamet olan bir şeyin bulunmaması o yerden bereketin gitmesine yorumlanır. Rüzgarın sesli olması azap ve şiddettir.


sarhoşluk
Kişinin rüyada sarhoş olduğunu görmesi; çok sevinmeye ve mala delalet eder. Rüyada üzüm ve hurmanın verdiği sarhoşluk; devlet ve saltanata delalet eder. Fakat şarap içtiğini ve ondan sarhoş olduğunu görmek, haram mala delalet eder.


salon
Rüyada büyük bir salonda bulunduğunuzu görmek, lükse çok düşkün biri olduğunuza işarettir. Salonda enine boyuna dolaşmak, müsrif bir kimse olduğunuzu, etrafınızdakilereok yüksekten baktığınızı, gururla dolaşmanız sebebiyle etrafınızdakileri incittiğinizi, tasadan ve gamdan uzak, günün beyliği beyliktir, diye bir hayat geçirdiğinizi gösterir.

şeker
Rüyada şeker görmek; ferahlığa, sevince, hastalıktan şifa bulmaya ve zorlukla elde edilen mala delalettir. Bazan da bu rüya; sıkıntıdan kurtulmaya, ilim, Kur'anı Kerim ve san'atla uğraşmaya işarettir.


şemsiye
Rüyada yağmur altında şemsiye açarak yürüdüğünü görmek, üzüntüsü olduğu ir anda yardıma koşacak bir dostunun varlığına; güneşten korunmak için şemsiye kullandığını görmek, tehlikeden kaçmak için çareüşündüğüne delalet eder.

sal
Rüyada bir salla nehir geçtiğinizi görmek, düşündüğünüz bir deniz yolculuğundan şimdilik vazgeçtiğinize işaret eder.

takvim
Rüyada takvim görmek, zamanlama hesabını iyi yapmadığınızdan dolayı yapmayı taahhüt ettiğiniz bir işi vaktinde yetiştiremediğinizi, veya size taahhüt edilen bir şeyi başkalarının vaktinde yapıp size teslim etmediklerini gösterir.

toprak
Toprak insanlara yorumlanır. Çünkü insanlar topraktan yaratılmıştır. Bazı kere hayvanlara, dünyaya ve dünyadaki yaratıklara yorumlanır. Elini toprağa vurmak ve toprağı karıştırmak, mücadeleye, ortaklığa ve kazanca yorumlanır. Toprak üzerinde gezmek veya bastonla yere vurmak hayırlı yolculuğa yorumlanır. Bazı yorumcular toprakta yürümek, mal talep etmektir, bundan dolayı toprağı biriktiren veya yiyen mal biriktirir ve eline mal geçer, demişlerdir. Toprak insanın ömrü ve hayatıdır. Toprak, rızka, ziraate, açlık ve yardıma yorumlanır. Toprak görmek ihtiyaçların çabukça giderilmesine ve vaadinin yerine getirilmesine yorumlanır.

yırtık
Rüyanızda elbisenizin bir tarafının yırtıldığını görmek, evinizde bir hastalık çıkacağına, bu yüzden fazla üzüleceğinize; yırtığı yamamak, hasta bulunan bir kimsenizin iyiliğe yüz tutacağına işaret eder.

yuvarlanmak
Bir kimsenin rüyada bir dağdan veya bir tepeden aşağıya doğru yuvarlandığını görmesi; zühd, takva ve veraya delalet eder. Yuvarlanmak, dünyadan el çekip tamamiyle kendisini Hakka ibadet vermeye de delalet eder.

yaya yürümek
Sağlam ve düzenli bir yürüyüş şeref elde etmeye, sağlamlığa ve güvenilir olmaya yorumlanır. Rüyasında toprak üzerinde yürüdüğünü görenin eline çok kısa zamanda mal geçer. Kumda yürüdüğünü gören, zor bir işe girişir. Dikenler üzerinde yürüdüğünü ve bundan yorgunluk duyduğunu gören, ailesinden ve akrabasından birini kaybeder veya bir belaya uğrar. Cadde üzerinde yoluna devam ettiğini gören din ve dünyasında iyilik görür.

zabıta
Rüyada zabıta memuru görmek, bir yakınınızla aranızın açılmasına veya büyük bir kavgaya tutuşmaya işaret eder.

zina
Rüyada zina ettiğini gören kimse hainlik eder. Bazan da bu rüya, hacca gitmeye delalet eder. Rüyada güzel ve genç bir kadınla zina ettiğini gören kimse, malını muhafaza edilecek bir yere koyar. Rüyada zina etmek, hırsızlığa da delalet eder. Rüyada zinakar bir kadının kendisine yanaştığını gören kimse, haram mala nail olur.

zulüm
Rüyada ilim ve irfan sahibi bir kimsenin zulüm yaptığını görmek, Allah'ın af ve mağfiretine nail olmaya delalet eder. Bir kimsenin rüyada kendine zulmeden adamın kendi aleyhinde beddua ettiğini görmesi, müjdeye delalet eder.
  Yorumlar

 
Sohbet siteleri, Sohbet sitesi, Chat siteleri, Sohbet kanallari, Chat kanallari, chat odalari, cet odalari, Chat sohbet, ankara sohbet, Chat, Sohbet, Yagmurtane


Ankara, Ankara Sohbet, Ankara Chat, Ankara Sohbet Odaları


SevgiDiyari.Com www.dostdiyari.com


Muhabbet Sohbet Muhabbet dost dostmuhabbet dostmuhabet


Adowap chat sohbet arkadaslik mobil chat, wap, wap chat, mobil sohbet, türkçe wap, sohbet chat


dostdiyari.com cafeyurtnet harikasohbet www.dostdiyari.com ßekleriz


dostdiyari.com cafeyurtnet harikasohbet www.dostdiyari.com ßekleriz


dostdiyari.com cafeyurtnet harikasohbet www.dostdiyari.com ßekleriz


dostdiyari.com cafeyurtnet harikasohbet www.dostdiyari.com ßekleriz


dostdiyari.com cafeyurtnet harikasohbet www.dostdiyari.com ßekleriz


Cinsellik |  Diziler |  Filmler |  Fıkralar |  Güzel Sözler |  Haberler |  Hikayeler |  Msn Messenger |  Oyunlar |  Programlar |  Resimler |  Rüya Tabirleri |  Sağlık |  Script Hakkında |  Videolar |  Yemek Tarifleri |  Şarkı Sözleri |  Şiirler

Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır