Ana Sayfa  Sohbet  Şarkı Sözleri  Sağlık  Fıkralar  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ask Sözleri
 Bebek İsimleri(Erkek)(erKeK
 BedavaChat
 Burclar
 Chat Sitesi
 Chat Sitesi
 CiLt Bakımı
 DamarSozLer
 Dini iSLam BöLümü
 Dizi izLe
 DoSt Sohbet
 Facebook
 GeLinLik ReSimLeri
 Gercek İtiraflar
 Güzel SözLer
 Haberler
 Komik FikraLLar
 Komik ReSimLer
 Komik VideoLar
 Komik YazıLar
 Kurtce Video
 MeSSenGeR
 Mp3 Videolar
 Orgu CeSitLeri
 OyunLar
 ProgRamLar
 ReSimLer
 Rüya TabirLeri
 SagLıkLı YaSam
 Sarki SozLeri
 Sohbet Chat KanaLari
 Sohbet Siteleri
 Sohpet SiteSi
 Video Mp3
 Yemek Tarifleri
 ŞiirLeR
  İletişim

 23 Nisan Yazıları - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Okunma

2850

23 Nisan Yazıları Şiirleri Resimleri. 23 Nisan 1920 de Büyük Millet Meclisi'nin açılmıştır.23 Nisan günü Ulusal Egemenlik Bayramı ve Çocuk Bayramı birlikte ...dostdiyari.com

 

Egemenliğimiz ve Ona Sahip Çıkacak Kişiler

23 nisan,23 nisan 1922,23 nisan nedir,23 nisan yazıları,23nisan,tbmm'nin açılışı23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı… Dünyada çocuklar için olan tek bayram ve Türklerin unutulmaz, sıra dışı mücadelesinin sonucunda ulaşılan egemenlik, TBMM’nin kuruluşu.23 Nisan sizin için ne ifade ediyor, bileme; fakat ben 23 Nisan tarihini duyunca içim sevinç ve coşkuyla doluyor. Egemenliği, Türk egemenliğini düşünüyorum. Askerlerimiz geliyor aklıma. Onarlın egemenlik için akıttıkları kan gözümün önüne geliyor. Adeta bir savaş yaşıyorum içimde. TBMM’nin ne kadar güç bir durumda açıldığını dile getirmek istiyorum, dilim tutuluyor, ağzımdan sözcükler dökülmüyor. Sadece zihnimde yaşıyorum hissettiklerimi. Egemenlik için verilen mücadele gözümün önünden gitmiyor.

Zihnimde yeni bir şimşek çakıyor bir anda.Çocukların tatlı çığlıklarını duyuyorum. O anda hatırlıyorum 23 Nisan’ın çocuklara da hitap ettiğini. Neşeli yüzleri, minicik elleri, sevimli sevimli bakan gözleri hiç gözümün önünden gitmiyor. Hepsi de bu özel günde şarkı söylemek, şiir okumak, mutluluklarını haykırmak istiyorlar. Sadece Türk çocuklarında değil, tüm çocuklarda var bu sevinç. Çünkü uluslar arası bir bayram, 23 nisan.

Çocuklara baktıkça aklıma bir gün egemenliğimizi onlara içimiz rahat bir şekilde bırakacağımız aklıma geliyor. Bunu onlara soruyorum:

-         Egemenliğimize sahip çıkacak mısınız?

23 nisan,23 nisan 1922,23 nisan nedir,23 nisan yazıları,23nisan,tbmm'nin açılışıDiyorum. Ama 23 nisan’ın verdiği sevinç sarhoşluğu ile anlayamıyorlar. Bir gün nasılsa anlayacaklarını biliyorum. İşte, o zaman ne pahasına olursa olsun, egemenliğimizi koruyacakları çok açık.

Sonuç olarak şunu söylemek isterim ki bin bir zorlukla mücadele ederek sahip olduğumuz milli egemenliği korumalı ve bugünün küçükleri yarının büyüklerine saygı göstermeliyiz. Çünkü bir gün egemenliği onlara emanet edeceğiz. Bunun yanında bilmeliyiz ki bugün çocuk olan kişiler yarın egemenliklerine sonsuz bir aşkla bağlanacak, onlara bıraktığımız emanete hıyanet etmeyecekleridir.
 


  Yorumlar

 
Hikaye Oku Hikayeler Seks Hikayeleri Aile İçi Hikayeler


Alevi Sohbet. SesliKerbala.Com Alevi Sohbet. Merhabalar Sayın Sesli Sohbet


Bora Duran - Gül Senin Tenin Orjinal Yeni Video Klip 2012


chat sohbet sitesi, Bedava ve üyeliksiz sohbete hemen bağlan onlarca sohbetci ile hemen tanış kaynaş!


Hırsız Yakalayan Robot


Sohbet, chat, sohbet odaları, chat siteleri, sohbet siteleri, chat odaları gibi aramalarda öncülük eden seviyeli sohbet sitesidir.


harbi sohbet odalari harbi sohbet odalari sohbet harbi sohbet odalari chatharbi sohbet odalari chatsohbet harbi sohbet odalari - Chat-Sohbet.org Chat .


sohbet sohbet sohbet dost yarenfm yarenradyo yarensohbet www.dostdiyari.com ßekleriz


sohbet odalari dost odalari chat odalari sohbet siteleri chat siteleri chat odalari sohbet kanallari chat kanallari chat siteleri gizemlisohbet gizemlisevgi dost sohbet ozlemsohbet yaranfm sohbet yarenchat dost eskidostlar turksevdasi gizemli gizemlisohbet gizemli chat www.dostdiyari.com sohbet ve dostluğun adresi ßekleriz


www.dostdiyari.com www.cafeyurt.net sohbet gizemlisohbet burda


Cinsellik |  Diziler |  Filmler |  Fıkralar |  Güzel Sözler |  Haberler |  Hikayeler |  Msn Messenger |  Oyunlar |  Programlar |  Resimler |  Rüya Tabirleri |  Sağlık |  Script Hakkında |  Videolar |  Yemek Tarifleri |  Şarkı Sözleri |  Şiirler

Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır