Ana Sayfa  Sohbet  Şarkı Sözleri  Sağlık  Fıkralar  Arama İletişim

Menü

   Ana Sayfa
 Ask Sözleri
 Bebek İsimleri(Erkek)(erKeK
 BedavaChat
 Burclar
 Chat Sitesi
 Chat Sitesi
 CiLt Bakımı
 DamarSozLer
 Dini iSLam BöLümü
 Dizi izLe
 DoSt Sohbet
 Facebook
 GeLinLik ReSimLeri
 Gercek İtiraflar
 Güzel SözLer
 Haberler
 Komik FikraLLar
 Komik ReSimLer
 Komik VideoLar
 Komik YazıLar
 Kurtce Video
 MeSSenGeR
 Mp3 Videolar
 Orgu CeSitLeri
 OyunLar
 ProgRamLar
 ReSimLer
 Rüya TabirLeri
 SagLıkLı YaSam
 Sarki SozLeri
 Sohbet Chat KanaLari
 Sohbet Siteleri
 Sohpet SiteSi
 Video Mp3
 Yemek Tarifleri
 ŞiirLeR
  İletişim

 Tweeter Haberleri, Tweeter Hakkındaki Medyadaki Tüm Haberler

Okunma

1922

Tweeter hakkındaki tüm haberler Attabot Haber'de. ... Tweeter. Tweeter hakkındaki tüm haberleri Attabot Haber'de bulabilirsiniz ..tweeter. Obama ne okuyor? ABD'nin ilk "kablolu" başkanı olan Barack Obama, internette ne ... Sondakika Haberler. F.Bahçe 90+4'te galibiyete uzandı! ...

 

Baykal: Başbakan hafızasını kaybetti

Eski CHP lideri Baykal, Başbakan'ın son açıklamalarında 'Ergenekon savcısıyım' sözlerini tekrarlamadığını belirterek Erdoğan için 'hafızasını kaybetmiş' dedi.

 

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü konuşmasında, ''Ergenekon davasının savcısı olduğuna dair hiçbir açıklama yapmadığını'' söylediğini belirterek, ''Bu çok ilgi çekici bir durumu ortaya koyuyor. İnsan düşünüyor; acaba Başbakan, Ergenekon davasının seyrini görerek, artık savcı olmaktan vazgeçme kararı mı aldı?'' dedi.

Kepez Belediyesi tarafından yedincisi Varsak Stadı'nda düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerini izleyen Deniz Baykal, güreş meydanında cazgır eşliğinde, tur atarak milletvekili adaylarıyla seyircileri selamladı. Stattan ayrılan Baykal, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Ergenekon davasının savcısı olduğuna dair hiçbir açıklama yapmadığını ifade ettiğini'' belirten Baykal, şunları söyledi:

''Dün Sayın Başbakan, çarpıcı bir açıklama yaptı. Ergenekon davasının savcısı olduğuna dair hiçbir açıklama yapmamış olduğunu ifade etti. Bu çok ilgi çekici bir durumu ortaya koyuyor. İnsan düşünüyor; acaba Başbakan, Ergenekon davasının seyrini görerek, artık savcı olmaktan vazgeçme kararı mı aldı? Eğer Başbakan 'Ben hiçbir zaman savcısı olmadım' diyorsa bunu anlamak çok güç. Çünkü Başbakanın böyle bir açıklaması olmuştur. Hatta o açıklama üzerine ben de 'Bir Başbakanın yürütülmekte olan bir davanın savcısı olması hukuka saygısızlıktır. Böyle bir şey olamaz. Hukuk devletini anlamamak, kuvvetler ayrılığını kavramamak anlamına gelir' demiştim. Başbakanın savcı olduğu bir büyük davada eğer bu kadar fütursuzca bu uygulamalar yapılabiliyorsa ona karşı mağdur insanları savunmak da ana muhalefetin görevidir. 'Ben de haksızlığa uğrayan insanların avukatıyım' diye açıklama yapmıştım.

Şimdi Başbakan, 'benim böyle bir açıklamam olmadı' diyor. Ya Başbakan hafızasını kaybetti, yaptığı açıklamayı gerçekten unuttu. Böyle bir açıklama yapmadığını samimiyetle düşünerek bunu söylüyor. Ya da Başbakan Türk milletinin hafızasına saygısızlık ediyor. Türk milletinin böyle lafları çok kolayca kabul edebileceğini zannediyor. 'İstediğim zaman istediğimi söylerim. Bir söylediğimin tam tersini ifade ederim her ikisini kabul ettiririm' gibi bir fütursuzluk içinde millete karşı bir saygısızlık içinde. Bunun her ikisi de gerçekten çok vahimdir. Yani, Başbakan gerçekten unuttuysa vahimdir. Ya da 'ben istediğimi söylerim' anlayışıyla bu açıklamaları yapıyorsa çok şaşırtıcıdır. Başbakanın açıklamaları ortadadır. Vahim bir iş yapmıştır.''

Bu davayı çığırından çıkaran uygulamaların başında Başbakanın bu açıklamasının olduğunu ileri süren Baykal, şöyle devam etti:

''Başbakan, savcı olduğunu ilan etmiştir. Bu dava şimdi Türkiye'de hukuk açısından, demokrasi açısından çok ciddi sorunları da beraberinde getirmiştir. Eğer Başbakanın bu açıklaması bu duruma bir son verme arzusuyla ilgiliyse bunu tabii ki memnuniyetle karşılamak lazım. Bir an önce Başbakan, elini eteğini davalardan, hukuktan çeksin. Buna şiddetle ihtiyaç var. Bunu vurgulama, Başbakanla bu tartışmayı yapmış bir insan olarak 'mağdur insanların avukatıyım' demiş bir insan olarak bunu açıklama gereği hissettim.''  Yorumlar

 
hikaye Roman siir


Bulasici Hastaliklar Nedir Nasıl Bulasir Bulasma Yolları Ve Tedavileri


Dost FM, Radyo, Canlı Yayın, Dinle, Ankara, İstanbul,


www.cafeyurt.net Delikanlisohbet www.dostdiyari.com dostlugun adresi


Sağlıklı Yaşam Önerileri


Sohbet, chat, sohbet odaları, chat siteleri, sohbet siteleri, chat odaları gibi aramalarda öncülük eden seviyeli sohbet sitesidir.


harbi sohbet odalari harbi sohbet odalari sohbet harbi sohbet odalari chatharbi sohbet odalari chatsohbet harbi sohbet odalari - Chat-Sohbet.org Chat .


sohbet sohbet sohbet dost yarenfm yarenradyo yarensohbet www.dostdiyari.com ßekleriz


sohbet odalari dost odalari chat odalari sohbet siteleri chat siteleri chat odalari sohbet kanallari chat kanallari chat siteleri gizemlisohbet gizemlisevgi dost sohbet ozlemsohbet yaranfm sohbet yarenchat dost eskidostlar turksevdasi gizemli gizemlisohbet gizemli chat www.dostdiyari.com sohbet ve dostluğun adresi ßekleriz


www.dostdiyari.com www.cafeyurt.net sohbet gizemlisohbet burda


Cinsellik |  Diziler |  Filmler |  Fıkralar |  Güzel Sözler |  Haberler |  Hikayeler |  Msn Messenger |  Oyunlar |  Programlar |  Resimler |  Rüya Tabirleri |  Sağlık |  Script Hakkında |  Videolar |  Yemek Tarifleri |  Şarkı Sözleri |  Şiirler

Copyright © 2011 Tüm Hakları Saklıdır